Czy wiesz, że wkładki ortopedyczne mogą być stosowane do butów?

Dotyczy to nawet wkładek ortopedycznych do butów wizytowych.

Są to wyroby ortopedyczne, których zadaniem jest korygowanie biomechaniki stopy, korygowanie deformacji stóp i stawów. Poprawiają krążenie krwi i zmniejszają ból kolan, bioder i pleców. Wkładki takie chronią przed niewłaściwymi ruchami powodującymi skręcenia kostek lub redukują wstrząsy powstające podczas chodzenia po twardych powierzchniach. Ponadto obuwie ortopedyczne ułatwia chodzenie dzięki zwiększonej stabilności, którą zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całej długości podeszwy stopy.

Wkładki ortopedyczne https://krakow.bodymove.pl/badanie-komputerowe-stop-krakow/ powinny być stosowane podczas wykonywania codziennych czynności, lub przy uprawianiu sportów o uzasadnionym ryzyku urazu (np.: chodzenie, jogging, strzelanie z łuku lub golf).

Dzięki wkładkom ortopedycznym do butów możesz wreszcie zapomnieć o bólu stóp! Przecież wkładki ortopedyczne zawsze dopasowują się do kształtu Twoich stóp – bez względu na to, jak bardzo są one zdeformowane.

Dlatego też wkładki ortopedyczne mają wyjątkową cechę: poprawiają stabilność i ułożenie całego ciała. Nawet po operacyjnym usunięciu uszkodzonych więzadeł i ścięgien (np. w zespole cieśni nadgarstka lub przy chorobie zwyrodnieniowej stawów) możliwe jest uzyskanie zadowalających efektów przy zastosowaniu wkładek ortopedycznych, które zmniejszają również bóle kręgosłupa. Należy dodać, że wkładki ortopedyczne do butów zapewniają komfort nawet w przypadku płaskostopia , artretyzm czy bunion.

Jak widać, wkładki ortopedyczne są uniwersalne i odpowiednie dla każdego. Chronią stopy przed niepotrzebnym obciążeniem, łagodzą ból spowodowany dolegliwościami nóg i pleców oraz poprawiają ułożenie całego ciała. To właśnie dlatego buty ortopedyczne stały się ostatnio tak popularne – obuwie ortopedyczne nie jest już przywilejem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *