Czy zabieg termolezji jest bolesny?

Ból dotykać może każdego z nas. Czasami jest tak duży, że aż trudny do zniesienia. Jak można wówczas normalnie funkcjonować? Pracować, wykonywać obowiązki rodzinne lub uprawiać sport? W wielu przypadkach jest to po prostu niemożliwe. Osoby takie sięgają najczęściej po środki farmaceutyczne uśmierzające ból. Niestety jest to tylko doraźne lekarstwo. Długotrwałe przyjmowanie tabletek przeciwbólowych nie kończy się dobrze dla układu pokarmowego. Szczególnie obciążona zostaje wątroba. Czy istnieje jakaś alternatywa? Oczywiście że tak. Jest nią zabieg termolezji?

Co to jest termolezja?

Zabieg termolezji polega na usunięciu nerwów odpowiedzialnych za przesyłanie bodźców bólowych. Kiedy zostaną one zniszczone, sygnał o bólu nie będzie docierał do naszego mózgu, a tym samym przestaniemy go odczuwać. W jaki sposób odbywa się zabieg termolezji? Zawsze przeprowadza się go pod kontrolą USG lub RTG, co pozwala sprawdzić czy bardzo cienka igła dociera do miejsca w nerwie, które powinno zostać zniszczone. Samo odczucie podczas wkłucia igły może być nieco nieprzyjemne, ale trudno zakwalifikować go jako bolesne. Podczas samego momentu niszczenia nerwu, zostaje podane znieczulenie miejscowe. Jest ono podawane tą samą igłą, która służy do przerwania nerwu. Pacjent nie jest zatem narażony na podwójne kłucie.

Po zabiegu termolezji

Jakie zalecenia są dla pacjenta, który poddał się zabiegowi termolezji? Przede wszystkim przez następne 3 tygodnie powinien unikać ciężkich prac, szczególnie takich mogących obciążać miejsce wkłucia. Gdzie umówić się na zabieg termolezji? Coraz więcej prywatnych klinik wykonuje takie zabiegi odpłatnie. Przed przystąpieniem do niego niezbędna jest jednak konsultacja z lekarzem, który sprawdzi stan zdrowia i oceni czy pacjent może być dopuszczony do takiego zabiegu. Jeśli tak będzie, ustalony zostanie termin jego przeprowadzenia.

Ile kosztuje termolezja?

Jesteś zdecydowany na wykonanie zabiegu termolezji? Do wyboru masz kilka wariantów, w tym termolezja pulsacyjna lub ciągła. To, która metoda będzie najlepsza w twoim przypadku doradzi lekarz. Ile kosztuje taki zabieg? Ceny rozpoczynają się do 2200 złotych. Nie stać Cię w tym momencie na wykonanie takiego zabiegu? Sprawdź zatem czy może Ci zostać udzielona pożyczka bez BIK. Jest to forma pożyczki gotówkowej, z której pieniądze możesz wydać na dowolny cel. pożyczka bez BIK może Ci pozwolić sfinansować koszt zabiegu termolezji, dzięki któremu mniej będziesz odczuwał ból, a jakość Twojego życia ulegnie zdecydowanej poprawie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *