Dekorowanie domku drewnianego na święta: jak poczuć magię świąt?

Czy wiesz, jak możesz sprawić, aby najlepszy czas w roku był jeszcze lepszy? Wystarczy, że udekorujesz swój domek z drewna ozdobami świątecznymi, które wprowadzają w doskonały nastrój każdą osobę. Teraz jest najlepszy czas na to, aby wyciągnąć zakurzone pudła z szafy, w których przez cały rok czekały dekoracje świąteczne. Pamiętaj, że warto jest korzystać z kreatywnych pomysłów na dekorację dużych i małych przestrzeni. Niezależnie od tego, czy wolisz tradycyjny wystrój, czy coś bardziej nowoczesnego, bez wątpienia udekorowane domki drewniane to coś, co wprawi Ciebie i całą Twoją rodzinę w doskonały bożonarodzeniowy nastrój.

Święta tuż tuż, pomyśl o udekorowaniu drewnianego domku

Dekorowanie domu w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia jest prawie tak samo radosne, jak otwieranie prezentów w świąteczny poranek. Niezależnie od tego, czy zapraszasz gości na wigilię, czy chcesz, aby Twój domek drewniany był przytulny i świąteczny jedynie dla Twojej rodziny, w tym artykule z pewnością znajdziesz sposób na to, jak pokazać świąteczny nastrój, dodając dekoracje, które nadadzą wnętrzu blasku i niepowtarzalną atmosferę. Oto jak możesz udekorować swój domek z drewna na czas świąt:

Wyciągnij z szafy choinkę i ją ozdób

Niezależnie od tego, czy Twoje drzewko świąteczne jest sztuczne czy prawdziwe, to i tak zawsze w idealny sposób ozdabia dom na święta. Tak naprawdę, choinka to główny akcent świątecznej atmosfery i najważniejsza ozdoba świąteczna w każdym domu. Ustaw choinkę w pomieszczeniu, w którym Ty i Twoja rodzina będziecie wspólnie otwierać prezenty w Boże Narodzenie. Pamiętaj, żeby udekorować drzewko w swoim osobistym stylu, bo tylko wtedy będzie wyjątkowe. Nie zapominaj o takich elementach ozdobnych jak: lampki w różnym kolorze, bombki o różnych kształtach, łańcuchy o różnej grubości oraz bożonarodzeniowa gwiazdka na samym szczycie choinki.

Nie zapomnij o powieszeniu jemioły

Bez wątpienia jemioła będzie dostępna do kupienia na każdym świątecznym straganie – ale może masz sztuczną jemiołę z zeszłego roku? Przywiąż jemiołę na sznurku lub małym haczyku, a następnie powieś na drzwiach między pokojami lub trochę wyżej, na przykład na żyrandole. Możesz nawet zawiązać małą czerwoną wstążkę, aby wyglądała jeszcze bardziej świątecznie. I oczywiście, przypominaj domownikom i gościom o tradycji dawania sobie buziaka pod jemiołą.

Zawieś lampki nie tylko na choince

Kolorowe lampki choinkowe to doskonała dekoracja, a jeśli znajdziesz w sobie odrobinę kreatywności to takie światełka mogą ozdobić nie tylko świąteczne drzewko. Możesz zawiesić różnokolorowe lampki, na przykład na karniszach, lub na powieszonych na ścianie ramkach na zdjęcia. Tak naprawdę, możliwości jest wiele, a wieszanie ich w różnych miejscach, sprawi, że magia świąt będzie jeszcze bardziej wyraźna.

Co jeszcze możesz zrobić? Oprócz wymienionych sposobów na udekorowanie domku drewnianego, pamiętaj również o świątecznym nakryciu stołu, przy którym razem z rodziną będziesz spożywać świąteczny posiłek. Zadbaj również o świąteczną muzykę – kolędy zawsze wprawiają w świąteczny nastrój. Ponadto, możesz również udekorować drzwi świątecznym wieńcem, który będzie witał przychodzących do Ciebie gości. Ale przede wszystkim, pamiętaj o odpowiednich kolorach – używaj czerwonych i zielonych akcentów. Czerwień i zieleń to przecież kolory Bożego Narodzenia, więc wszystko, co ma tę kolorystykę, sprawi, że Twój domek z drewna będzie wyglądał bardzo świątecznie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *