Ewolucja Wrocławia jako centrum produkcji oprogramowania

Jeśli kiedykolwiek byłeś w jakimkolwiek dużym mieście, prawdopodobnie byłeś w wielu podobnych ośrodkach. W tej chwili można powiedzieć, że Wrocław stał się największym ośrodkiem produkcji oprogramowania w Polsce. Czy jednak tak jest naprawdę? Prawda jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ można znaleźć dziesiątki podobnych programów, które można wykorzystać do różnych celów. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy wszystkie te różne programy i te, które nie robią wielkich rzeczy (takie jak WordCamp), są naprawdę tak różne?

Jeśli interesuje Cię inny model programowania, przeczytaj ten artykuł. Być może otrzymasz inny model programowania, w takim przypadku powinniśmy zainteresować się alternatywnymi modelami programowania.

Centra programistyczne działają w tak wielu miejscach, że tak naprawdę trudno nam je tutaj podsumować. Prawdopodobnie jest to miejsce, do którego musimy wracać. Zresztą w tym celu możemy też zapytać kogoś o sytuację programów w ośrodku. Jeśli są zainteresowani programowaniem specjalistycznym, może być duża grupa programistów, którzy byliby chętni do pomocy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *