Ile kosztują rozdzielnice elektryczne i jak kupić je taniej?

Rozdzielnice elektryczne to jeden z podstawowych komponentów instalacji, którego zadaniem jest rozdzielanie i łączenie ze sobą obwodów oraz zapewnienie odpowiedniej ochrony. Z jakimi kosztami zakupu rozdzielnicy trzeba się liczyć? Jak można zaoszczędzić?

Jak dobrać odpowiednią rozdzielnicę elektryczną?

Właściwie dobrana rozdzielnica elektryczna służy do tego, by odpowiedni zarządzać instalacją elektryczną, która dzielona jest na obwody. Dzięki niej można sterować obwodami osobno, a także zadbać o bezpieczeństwo działania instalacji, ponieważ rozdzielnie elektryczne są miejsce montażu specjalnych wyłączników – bezpieczników.

 

Aby wybrać odpowiednią rozdzielnicę, warto wziąć pod uwagę informacje umieszczone w projekcie instalacji elektrycznej. Można także skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie elektryki.

Rozdzielnica elektryczna – gdzie kupić?

Urządzenia jak rozdzielnie elektryczne czy też złącze kablowe są sprzedawane obecnie przez wiele sklepów. Można zakupić je między innymi w sklepach stacjonarnych prowadzących sprzedaż komponentów elektrycznych, a także w wybranych marketach budowlano-wykończeniowych.

 

Szeroki asortyment rozdzielnic czeka również w sklepach internetowych, gdzie można zamówić je z dostawą pod wskazany adres na terenie całego kraju.

Ile kosztują rozdzielnice elektryczne do domu?

Rozdzielnice nie są związane z wysokim wydatkiem, jednak ich koszty zależne są od wielu czynników.

 

Najtaniej rozdzielnice można kupić w cenie około 120 złotych – tyle trzeba zapłacić za 1-rzedową rozdzielnicę podtynkową mieszczącą 12 modułów. Z kolei rozdzielnicę na 2 rzędy i 24 moduły można kupić w cenie 150 złotych. Natomiast rozdzielnica z tablicą metalową i z miejscem na licznik, a także z zamkiem i szybą przeznaczona na 24 moduły to wydatek około 400 złotych.

Jak zaoszczędzić na zakupie rozdzielnicy elektrycznej?

Aby zapłacić za rozdzielnicę elektryczną jeszcze mniej, warto przede wszystkim sprawdzić oferty w sklepach internetowych, gdzie można łatwo i szybko porównać ze sobą różne oferty, aby wybrać taką, która będzie wyróżniała się jak najniższymi cenami.

 

Warto także sprawdzić ceny w lokalnych sklepach stacjonarnych, ponieważ także w nich można zakupić produkty w bardzo atrakcyjnych cenach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *