Jak dobrać najlepszy podnośnik koszowy do prac wysokościowych?

 

Prace wysokościowe można prowadzić z użyciem różnych sprzętów. Jednymi z najczęściej stosowanych są podnośniki koszowe, które pozwalają na dotarcie na wysokość nawet ponad 25 metrów. Jak wybrać najlepszy podnośnik do prac wysokościowych?

 

Do czego stosuje się podnośniki koszowe?

Urządzenia jak podnośniki koszowe mają bardzo szerokie zastosowanie w pracach wysokościowych. Wykorzystywane są między innymi na placach budów, podczas prac wykończeniowych, instalacyjnych, prac sezonowych.

 

Ze względu na swoją konstrukcję podnośniki koszowe sprawdzają się w pracy w wielu miejscach i mogą pozwolić na dotarcie do nich od razu – bez konieczności czasochłonnego rozkładania rusztowań czy korzystania z metod alpinistycznych.

 

Najważniejsze parametry podnośników koszowych

Przy doborze właściwego podnośnika koszowego do prowadzonych prac duże znaczenie mają jego parametry techniczne. Pod uwagę należy wziąć poniższe kwestie:

 

  • Wysokość podnoszenia – określa ona maksymalną wysokość, na jaką dociera podnośnik.
  • Zasięg boczny – wskazuje, jak daleko w bok może sięgnąć ramię podnośnika.
  • Ładowność – odnosi się do ciężaru, jaki może unieść podnośnik koszowy.
  • Napęd – spalinowy albo elektryczny. Do prac we wnętrzach stosuje się napędy elektryczne, natomiast na zewnątrz spalinowe.
  • Wymiary urządzenia – mają znaczenie przy przejazdach w ograniczonych miejscach.

 

Podnośniki koszowe – zakup czy wynajem?

Gdy firma nie potrzebuje podnośnika do stałego użytkowania, wówczas najlepszą opcją dla niej jest jego wynajem. W przypadku urządzeń jak podnosiki koszowe wynajem jest tani i łatwo dostępny, ponieważ oferuje go obecnie wiele firm podobnie jak dźwig elektryczny.

 

Wypożyczalnie podnośników koszowych mogą zapewnić szybki dostęp do pełnej gamy sprzętu w przystępnych cenach. Oferują one zarówno wynajem krótkoterminowy, na przykład na parę godzin lub dni, jak i długoterminowy, gdy planowane prace mają zająć dłuższy okres.

 

Więcej informacji o ofercie podnośników koszowych na wynajem można znaleźć online wraz z zakresem dostępnych usług i przykładowymi cenami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *