Jak dopasować rakietę tenisową?

Przede wszystkim rakiety tenisowe dopasowuje się do poziomu zaawansowania gracza, a następnie do jego płci i wagi. Rakiety do tenisa dzieli się pod kątem wielu parametrów, w tym:

  • Waga rakiety tenisowej.
  • Wielkość główki rakiety do tenisa.
  • Układ strun w rakiecie do tenisa.
  • Balans rakiety do tenisa.
  • Sztywność ramy rakiety.
  • Szerokość ramy rakiety tenisowej.

 

Dla osób początkujących polecane są przede wszystkim rakiety tenisowe, które pozwalają na łatwiejsze manewrowanie rakietą przy uzyskaniu krótkiego zamachu. Także rekomenduje się rakiety o większej główce, które pomagają w poprawie celności, a także modele o otwartym układzie strun.

Gdzie kupi niedrogą rakietę do tenisa?

Obecnie rakiety tenisowe można kupić w wielu sklepach. Są one oferowane między innymi w popularnych marketach sportowych, ale również można kupić je w specjalistycznych sklepach dla tenisistów. Sklepy dla tenisistów oferują swoim klientom najszerszy wybór modeli, dlatego też znalezienie tego odpowiedniego jest wtedy łatwiejsze. Można też liczyć na fachową pomoc sprzedającego, który dobierze najlepszy model w danym przedziale cenowym. Zamówienia na rakiety tenisowe można składać obecnie również w internecie – to tam na kupujących czekają również atrakcyjne okazje, dzięki którym za dobry sprzęt można zapłacić jeszcze mniej.

Rakieta tenisowa – ile kosztuje?

Dobre rakiety tenisowe nie muszą dużo kosztować. Aktualnie w sprzedaży można znaleźć wiele modeli, które mogą być dopasowane indywidualnie do konkretnego gracza, a przy tym mogą być one również dobrane do jego budżetu. Najtańsze rakiety tenisowe można kupić w cenie rozpoczynającej się od 100 złotych. Z kolei bardziej zaawansowane modele to wydatek od około 500 złotych. Te najdroższe mogą kosztować nawet ponad 2000 złotych. Odpowiednia rakieta tenisowa dotenisa.pl to idealny wybór zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zawodowych sportowców. Mamy nadzieję, że ze względu na dostęp do odpowiednich rozwiązań, uda Ci się znaleźć najlepsze możliwości.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *