JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIEGO KONSTRUKTORA DLA SWOJEGO DOMU Z DREWNA?

Decyzja o budowie nowego domu z drewna może być bardzo ekscytująca. Jednak taki proces może być również nieco stresujący, ponieważ wymaga od nas dużo pracy i wysiłku. Bez dwóch zdań, domki drewniane całoroczne, czy też domki letniskowe są warte tego poświęcenia. Wiadomym jest, że myśląc o budowie drewnianego domu najpierw trzeba zacząć od wyboru odpowiedniej firmy. Często nie wiemy, na co powinniśmy zwracać uwagę, czego oczekiwać od konstruktora i trudno jest się domyśleć, od czego zacząć. Najważniejsza zasada to nie podejmować decyzji pochopnie, a resztę pomocnych wskazówek możesz znaleźć w tym artykule.

  1. Kieruj się doświadczeniem firmy

Wybierając dla siebie dostawcę drewnianych konstrukcji, który zbuduje dom Twoich marzeń, przede wszystkim należy zwracać uwagę na doświadczenie firmy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ tylko wtedy będziesz miał pewność, że wszystkie prace będą wykonane dobrze, a niezbędne inspekcje będą przeprowadzone poprawnie. Długoletnie doświadczenie to tak naprawdę klucz do sukcesu. Jeśli firma jest na rynku od wielu lat to znak, że praca, którą wykonuje jest na najwyższym poziomie.

  1. Szukaj nieskazitelnej opinii

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest opinia na temat firmy. Bez wątpienia, nieskazitelna opinia to najlepszy z możliwych sposobów nie tylko na uzyskanie zaufania obecnych klientów, ale również na zdobycie nowych klientów. Przeglądanie opinii na temat danego dostawcy w Internecie lub rozmawianie z byłymi klientami może bardzo dużo powiedzieć o firmie: o tym jakich materiałów używa i czy ma wykwalifikowanych pracowników. Jeśli widzisz pozytywne komentarze lub słuchasz pozytywnych wypowiedzi na temat firmy już wiesz, że chcesz z nią współpracować i że wszystko przebiegnie zgodnie z planem.

  1. Dowiedz się jakich materiałów używa

Pamiętaj, aby przed wyborem dostawcy domów drewnianych dowiedzieć się jakich materiałów używa firma. Tylko wysokiej klasy drewno będzie zapewnieniem trwałości, wytrzymałości i długowieczności Twojego domu. Doskonałym wyborem była by firma, która produkuje domy z gatunków drewna, jakimi są modrzew, świerk, sosna i cedr. Konstrukcje wykonane z tych rodzajów drzew odznaczają się największą trwałością. Ale to nie wszystko. Wybrany przez Ciebie dostawca powinien stosować nowe technologie obróbki drewna (jak prasa hydrauliczna), które również wpływają na jakość materiałów.

  1. Nie obawiaj się zadawać pytania

Dobra i godna zaufania firma powinna zawsze współpracować bezpośrednio z Tobą oraz odpowiadać na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Dlatego, przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy zadaj poniższe pytania i upewnij się, że wybrany przez Ciebie konstruktor zna na nie odpowiedź:

  • Od jak dawna firma budowlana prowadzi działalność?
  • Czy konstruktor może chętnie dostarczać referencje zrealizowanych projektów – do osób, z którymi można się skontaktować?
  • Kiedy praca miałaby się rozpocząć, zakończyć i kto informuje o ewentualnych opóźnieniach?
  • Jak długo potrwa przygotowanie projektu?
  • Jak długo potrwa proces ewentualnego uzyskania zgody na budowę?

Uważa się, że wybór konstruktora jest jak rozpoczęcie nowego związku. Nawiązanie partnerstwa z firmą budowlaną wymaga bezpośredniego podejścia zarówno od budowniczego, jak i od Ciebie, właściciela domu. Idealny dostawca domów drewnianych powinien spełniać określone kryteria jakości, mieć wieloletnie doświadczenie budowlane, znakomite kwalifikacje zawodowe, i oczywiście nienaganną opinię wśród klientów. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że firma jest w dobrej kondycji finansowej, a Ty jesteś w dobrych rękach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *