Urolog Warszawa jakiego wybrać ?

Zdobycie posady urologa w Warszawie jest nie tylko możliwe, ale i stosunkowo łatwe. Chociaż urologia jest uważana za jedną z najlepiej płatnych specjalności medycznych, wielu Polaków kręci nosem na urologię z powodu uprzedzeń, że lekarze urolodzy muszą wykonywać “brudną robotę”, taką jak badanie palpacyjne hemoroidów lub badanie prostaty, podczas gdy pacjenci są pod narkozą. Jednak urolodzy mogą i wykonują tego rodzaju prace, a kiedy nie chcą, przejmują je inni lekarze z różnych dziedzin chirurgii. W rzeczywistości, dzięki dużej liczbie umów o współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy oddziałami urologicznymi i innymi dziedzinami klinicznymi oraz łatwości, z jaką urolodzy komunikują się ze wszystkimi swoimi kolegami z innych dziedzin chirurgii, urologowie są w stanie wykonywać te prace w zależności od potrzeb.

W urologii urolodzy mogą specjalizować się w urologii właściwej (operacje nerek i pęcherza moczowego), terapii (nowotwory narządów i układu moczowo-płciowego) lub uro-onkologii (nowotwory, które dotyczą układu moczowo-płciowego).

Ponieważ urologia jest dobrze płatną specjalizacją, ofert pracy dla urologów w Warszawie nie brakuje. Należy pamiętać, że urolodzy zazwyczaj nie pracują sami; prawie zawsze są częścią zespołu składającego się z innych lekarzy, takich jak anestezjolodzy, pielęgniarki i asystenci. Jeśli nie jesteś bardzo dobry we współpracy z ludźmi z różnych środowisk, nie denerwując ich, lepiej poszukaj pracy dla lekarzy w miejscach takich jak Polskagdzie jest duże zapotrzebowanie na urologów.

O autorze

Po ukończeniu szkoły medycznej i szkolenia w zakresie rezydentury urologicznej, dr Dąbrowski przeniósł się do Australii, gdzie przez ponad 6 lat pracował jako urolog w kilku dużych szpitalach, w tym w renomowanym Royal Perth Hospital. Obecnie praktykuje urologię w Polsce i współpracuje z jednymi z najlepszych urologów w Warszawie. Śledź go na Twitterze .

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *