USG Piersi Warszawa

Korzyści z obrazowania piersi za pomocą ultrasonograficznego skanera przesiewowego

Badanie ultrasonograficzne piersi to w zasadzie użycie USG zdrowia do wykonania obrazu piersi w celu sprawdzenia wzrostu tkanki. Robi się to również w celu analizy chorób piersi i sprawdzenia stanu implantu piersi. Wykrywanie i ocena nieprawidłowych zmian w piersi można wykonać za pomocą techniki ultradźwiękowej. Metoda ta była szeroko stosowana w wielu badaniach piersi i chorobach piersi, takich jak przykurcze torebki, ginekomastia, łagodny guz piersi itp. Wykonuje się również badanie ultrasonograficzne piersi w celu oceny odpowiedzi i stabilności implantu piersi.

Istnieją pewne techniki USG piersi, które wymagają umieszczenia narzędzia podobnego do różdżki, zwanego mammografią. Umieszcza się go w okolicy klatki piersiowej, tak aby fale ultradźwiękowe docierały do ​​obszaru, w którym osadzona jest torbiel lub guzek. Na mammografii technik mierzy intensywność i położenie punktów, na których znajduje się torbiel. Kropki są kodowane kolorami, aby odróżnić prawidłową torbiel od torbieli o charakterze nowotworowym lub nieprawidłowym. Jeśli jest nienormalny, zostanie wypełniony płynną substancją.

Innym zastosowaniem techniki ultrasonograficznej USG piersi jest sprawdzenie, czy w guzku znajdują się stałe struktury, takie jak kamienie wapniowe. Można je usunąć za pomocą skalpela, jeśli gęstość tych struktur jest mniejsza niż dziesięć funtów na cal sześcienny. Innym zastosowaniem tej techniki jest sprawdzenie, czy guz ma gorączkę. Odbywa się to za pomocą fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. W tym zastosowaniu ultradźwięki wytwarzają fale dźwiękowe o mocy około trzydziestu kilogramów, czyli powyżej tego, co słyszy człowiek.

Innym zastosowaniem ultrasonografii ultrasonograficznej piersi jest sytuacja, gdy badanie ewentualnego raka piersi wskazuje na nieprawidłowe komórki. Najpierw lekarz zleca mammografię. Następnie lekarz za pomocą aparatu USG lokalizuje komórkę rakową i pokazuje ją radiologowi, który ocenia próbkę pod mammografią. Innym zastosowaniem tej metody jest określenie, czy cysta zawiera płynną, czy stałą masę. USG może również określić, czy torbiel ma charakter rakowy, lokalizując ją na mammografii.

Istnieje wiele innych zastosowań obrazowania ultrasonograficznego w dziedzinie radiologii.

Może być stosowany w lokalizacji mas w ciele, wykrywaniu narośli i określaniu stopnia zaawansowania nas, które nie są w pełni dojrzałe. Mammogramy mogą być również wykonywane przez osoby, które przeszły ten proces obrazowania po raz pierwszy. Mogą dowiedzieć się, jak działa procedura i czego się spodziewać po doświadczeniu.

Mammogramy są używane z różnych powodów i do różnych rodzajów badań przesiewowych. Obrazowanie ultrasonograficzne może pomóc poprawić dokładność mammografii i zmniejszyć ilość promieniowania pochłanianego przez organizm. Dobry radiolog wykorzystuje wszystkie te metody, aby zapewnić dokładne badania przesiewowe mammografii.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *